Pomoravsko okružna liga Jagodina 3. kolo – Remi u Milivi, pobeda Grabovčana u Crkvencu

proka-daca

Autor:Nebojša Garašević

U 3. vanrednom kolu Pomoravske okružne lige Jagodina na 8 utakmica postignuta su 32 gola ili 4 po utakmici.

Foto FK Partizan Majur

U derbiju kola u Crkvencu pred oko 500  gledalaca pobedio je “Sindjelić”  iz Grabovca,  zahuktali  “Vinogradar”  sa 2 prema 1.  Domaći su poveli golom Srećka Petričevića u  5. minutu prvog poluvremena da bi Predrag Blagojević u 40. Minute  iz jedanesterca i 57.  minutu doneo pobedu Grabovčanima.

Bilo je dosta uzbudjenja na ovoj utakmici, dosta šansi za golove na obe strane, lepih akcija, sve što krasi jedan derbi uz odlično sudjenje Nikole Genčića iz Svilajnca, sudije sa više lige.

U Milivi domaća “Budućnost” i bivši  zonaš “Kušiljevo”  igrali 2:2, u Majuru domaći “Partizan”  je sa 5 prema 1 porazio “Rudara”  iz Plažana, u Jagodini “Kolonija”  je sa 6:0 pobedila podmladjenu ekipu bivšeg zonaša “Levač”  iz Rekovca, u Glogovcu domaći “Partizan” i “Borac 1950”  iz Bošnjana igrali 3 prema 3.

U Trešnjevici, novajlija u ligi, domaća “Šumadija” poražena je od “Moravca 2015”  iz Krušara sa 0:2, “Dragocvet”  je sa 1 prema 0 pobedio komšije iz Kolara u Tečiću poraz domaće “Mladosti” od “Juhora”  Glavinci sa 1 prema 3,  dok  se susret u Senjskom Rudniku izmedju “Rudara”  i  “Napretka”  iz Drenovca  igra u četvrtak, 29.  avgusta u 17 časova.

Na tabeli prvo mesto dele “Partizan”  iz Majura  i Glogovca, “Kolonija”, “Sindjelić” Grabovac  i  “Budućnost” sa po 7 boda,  a prate ih “Vinogradar”, “Napredak”, “Dragocvet”  i “Juhor”  sa 6 boda dok “Kušiljevo”  ima 5,  a ”Kolare”  i  “Moravac 2015”  po 3, sledi “Borac 1950”  sa 2, “Mladost” Tečić 1 bod, bez bodova su “Šumadija”,  “Rudar”  Plažane i “Rudar”  Senjski Rudnik i “Levač” Rekovac.

U 4. Kolu, u subotu, 31. avgusta od 16,30 časova igraju “Juhor”  i  “Rudar”  Senjski Rudnik i  “Borac 1950”  i  “Šumadija”.

U nedelju,  1. septembra od 16,30 časova igraju “Rudar”  Plažane  I “Kušiljevo”,  “Napredak” – “Budućnost”,  “Kolare” – “Mladost” (T),  “Moravac 2015”  igra sa “Dragocvetom” ,  “Levač”  dočekuje “Partizan”  iz Glogovca,  u Majuru  “Partizan” dočekuje “Vinogradar”  i u Grabovcu u derbiju kola, “Sindjelić”  dočekuje  “Koloniju”  iz Jagodine.