Derbi kola pripao FK Gornjoj Trnavi

proka-daca

Autor: Filip Marković

U petom kolu Šumadijske lige “ Sever“ sastale su se ekipe, kao domaćin FK Mladost iz Jelenca i kao gost FK Gornja Trnava 1938.

Ovaj meč je opravdao epitet derbija kola, po jako lošem vremenu obe ekipe su dale maksimum, a sva 3 boda otišla su za Trnavu koja je trenutno lider sa svih 5 pobeda i drži vrh tabele sa 15 bodova..

Utiske meča prenosimo sa društvenih mreža FK Gornja Trnava 1938.

„FK „Mladost“ Jelenac
FK „Gornja Trnava 1938“
1:3(1:1)
Kakva pobeda naše ekipe u Jelencu i zadržana prva pozicija na tabeli!
Igralo se od samog početka oštro sa dosta duela, startova i borbe na svim delovima terena, prava derbi utakmica protiv jako dobre ekipe iz Jelenca.
Ušli smo opet u utakmicu jako nervozno i već od 5-og minuta gubili 1:0 ali brzo se vraćamo u igru golom iz slobodnjaka sa 25 metara.
Drugo poluvreme smo zaigrali još bolje i odlučnije i sa dva gola odneli sva tri boda iz Jelenca.
Hvala našim navijačima koji su došli u jako velikom broju, po ovako lošem vremenu i opet nas je više bilo nego domaće publike, svaka čast na tome.
Čestitamo ekipi fk „Mladost“ na fer i korektnoj utakmici.
Strelci za našu ekipu 1x Jovan Gavrilović 1x Luka Marković i 1x Nikola Jovanović.
Sledeće nedelje pravi derbi na našem terenu, protiv naših komšija iz Šuma.